Pomniejszenie czcionkiNormalny rozmiar czcionkiPowiększenie czcionkiWersja kontrastowa

Archiwum wydarzeń

13 czerwca 2015 r. - Gra architektoniczno-matematyczna Gdynia się liczy

$image_alt

Nazwa wydarzenia:

Gra architektoniczno-matematyczna Gdynia się liczy

Opis wydarzenia:

Celem gry Gdynia się liczy jest popularyzacja wiedzy o modernistycznej architekturze tego miasta. Ale także promowanie matematyki, bez znajomości której nie powstałaby przecież nawet najprostsza konstrukcja architektoniczna.

Trasę gry przygotowali pracownicy Działu Edukacji Muzeum Miasta Gdyni, a zadania matematyczne powstały w Gdańskim Wydawnictwie Oświatowym, oficynie, która od kilkudziesięciu lat specjalizuje się w publikacjach do nauki matematyki.

Na starcie wszystkie zespoły otrzymają pakiet startowy – mapkę z zaznaczonymi obiektami, a także koperty z zadaniami matematycznymi. Każda grupa będzie docierać do obiektów zaznaczonych na mapie w innej kolejności. Tych punktów będzie w sumie 7. Przejście całej trasy i rozwiązanie zadań nie powinno zająć uczestnikom więcej niż 3 godziny. Wygra ta drużyna, która jako pierwsza dotrze na metę z jak największą liczbą rozwiązanych zadań. Zespoły, które zajmą trzy pierwsze miejsca, otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów.

Termin i miejsce wydarzenia:

13 czerwca, Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1)

Kto może wziąć udział:

Gra jest przeznaczona dla uczniów w wieku od 12 do 15 lat. Aby wziąć udział w zabawie, należy zarejestrować zespół liczący maksymalnie 5 osób (Uwaga! W każdym zespole musi być przynajmniej jedna osoba pełnoletnia).

Zgłoszenia do gry Gdynia się liczy są przyjmowane do 10 czerwca 2015 r. do godz. 24.00. Udział w grze należy zgłaszać na adres ipalasz@gwo.pl (tel. 58 764 62 11).

Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, datę urodzenia każdego z uczestników i PESEL (w celu ubezpieczenia uczestników gry) oraz datę urodzenia, telefon kontaktowy i adres e-mail opiekuna zespołu.

Kontakt do organizatorów:

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe: Izabela Pałasz-Alwasiak, ipalasz@gwo.pl (tel. 58 764 62 11)
Partner: Urząd Miasta w Gdyni
Patronat medialny: Radio Gdańsk, „Dziennik Bałtycki", „Matematyka w Szkole". 

view szablon artykułu