Aktualności

Pomorski Festiwal "Pociąg do matematyki"

$image_alt

Festiwal był okazją do spotkania uczniów szkół podstawowych, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz Rodziców. Organizatorzy zachęcali do cieszenia się matematyką, poznawania i odkrywania. Wśród proponowanych atrakcji znalazły się animacje dla uczniów, konsultacje dla Rodziców oraz konferencja dla nauczycieli "Proste jak matematyka".

Uczestnicy festiwalu poznali nowe dotychczas nieznane zasoby edukacyjne, nauczyli się jak łączyć edukację matematyczno-informatyczną i samemu tworzyć materiały edukacyjne, poznali jak znajdować matematykę w otaczającym środowisku i przekładać je na ciekawe animacje matematyczne, dowiedzieli się jak rozwijać sposób myślenia matematycznego.

W Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym, zaproponowaliśmy 13 stacji, podczas których dzieci miały okazję poprzez zabawę i czynny udział w animacjach odkrywać świat matematyki.

W programie festiwalu znalazły się: matematyka od kuchni (przepis na czekoladową masę), wykorzystanie programowania w Scratch do nauczania matematyki (w ramach ogólnoświatowej akcji Godzina Kodowania), warsztaty mulitmedialne M+ (Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe – wydawca najbardziej popularnej w Polsce serii podręczników do nauki matematyki), gry matematyczne, interaktywne lekcje z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i nowego programu 321 matma!, matematyka wykorzystaniem klocków LEGO, prezentacja materiałów dostępnych w ofercie Khan Academy, warcaby klasyczne, zagadki matematyczne, modele matematyczne, Piktogramy, doświadczenia matematyczne i scenariusze lekcji, kształtowanie kompetencji matematycznych z wykorzystaniem e-podręcznika oraz Laboratorium szkoły przyszłości. 
 

Video: pomorska.tv/informacje/materialy/spoleczne/pociag-do-matematyki-w-gdansku

view szablon artykułu

Organizatorzy

Współorganizatorzy

Współpracują z nami

Patronat medialny