Aktualności

Wyniki konkursu kulinarnego "Matematyka na talerzu"

$image_alt

Organizatorem Konkursu był Instytut Matematyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Placówkami wspomagającymi organizowanie Konkursu jest Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.

Dwuosobowe drużyny mogły wybrać między przyrządzeniem dania głównego a deserem. Na ugotowanie zgłoszonej do konkursu propozycji mieli 120 minut. Efekty pracy uczniów oceniło jury pod przewodnictwem zawodowego kucharza, z udziałem dwóch naukowców z Instytutu Matematyki UG. Matematycy, oprócz wrażeń smakowych i estetycznych, oceniali także „zawartość matematyki" w daniach na podstawie ich wyglądu oraz wypowiedzi twórców.

Nagrodę za najlepsze danie główne o bardzo długiej nazwie „Kaczka z sosem z czerwonego wina, krokietem z kalafiora, pieczonymi warzywami, kawałkami kapusty włoskiej oraz purée z dyni"

Szczegóły dostępne są pod linkiem: http://www.gdansk.pl/wiadomosci/Ciag-Fibonacciego-czyli-kaczka-z-sosem-z-czerwonego-wina,a,44345

view szablon artykułu

Organizatorzy

Współorganizatorzy

Współpracują z nami

Patronat medialny