Aktualności

Powiatowy konkurs “Matematyka i sport”

03 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół nr 2 w Malborku odbył się Powiatowy Konkurs "Matematyka i sport ". W zmaganiach wzięło udział 6- trzyosobowych drużyn uczniów klas V. Uczniowie zadbali o ciało i umysł, bo wzieli udział w imprezie, która obie te sfery kształtuje.

Powiatowa konferencja dla nauczycieli matematyki.

19 listopada br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie odbyła się konferencja pod hasłem „Nieskończenie wiele rozmów o matematyce …". Uczestniczyło w niej około 70–ciu dyrektorów szkół i nauczycieli z powiatu tczewskiego. Wydarzenie to było okazją do wymiany doświadczeń i rozwijania kompetencji nauczycieli.


Podchody Matematyczne w Łebczu

W środę 14.10.2015 w Szkole Podstawowej w Łebczu uczniowie klas IV, V i VI wzięli udział w podchodach matematycznych. Całe przedsięwzięcie miało na celu przybliżenie młodym ludziom istnienia matematyki w otaczającym nas życiu.


Powiatowy Dzień Matematyki w Kaliszu

22 października w Publicznej Szkole Podstawowej w Kaliszu matematyka miała swoje święto.


Wykład prof. Tomasza Szarka „O matematyce, która ratuje ludzkie życie” z cyklu „Świat jest matematyczny”

Wybitna osobowość matematyki polskiej, profesor Tomasz Szarek z Uniwersytetu Gdańskiego wygłosił wykład pt. ,,O matematyce, która ratuje ludzkie życie". Był to kolejny wykład z cyklu „Świat jest matematyczny", którego celem jest  popularyzowanie  matematyki, zwalczanie negatywnych stereotypów związanych z tą piękną dziedziną nauki, wskazywanie licznych zastosowań oraz obecności matematyki wokół nas.


XV Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego

Już po raz piętnasty Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku wspólnie z I Liceum Ogólnokształcącym zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w kolejnej edycji Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego, konkursu dla wytrwałych, zdolnych miłośników królowej nauk – MATEMATYKI. Wszystkich, którzy chcą sprawdzić, jak wielką przyjemność daje rozwiązywanie ciekawych zadań i intrygujących zagadek logicznych, chcą spędzić czas twórczo, rozwijać intuicję matematyczną, zachęcamy do rywalizacji.


W przybliżeniu. Wystawa zorganizowana z okazji Roku Matematyki

7 października w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się otwarcie wystawy zatytułowanej "W Przybliżeniu. Wystawa zorganizowana z okazji Roku Matematyki." Organizatorami wystawy są Biblioteka Główna UG oraz Koło Naukowe Matematyków Uniwersytetu Gdańskiego. Wystawa potrwa do 31.12.2015 r.


Konkurs „BAJECZNA HISTORYJKA O ZASTOSOWANIU MATEMATYKI W…”

Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość zaprasza na:

Konkurs „BAJECZNA  HISTORYJKA  O  ZASTOSOWANIU  MATEMATYKI  W…" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego.


Konferencja "Od matematyki do automatyki"

Dnia 23 października br. w Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbędzie się Konferencja pt. „Od Matematyki do Automatyki". Wydarzenie będące nawiązaniem do Roku Matematyki na Pomorzu skupiać będzie firmy z branży przemysłowej oraz przedstawicieli świata nauki z największych uczelni wyższych z województwa Pomorskiego.


I Młodzieżowa Konferencja Matematyczna TriMAT 2015

W dniach 2-4 października 2015 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyła się I Młodzieżowa Konferencja Matematyczna TriMAT 2015, zorganizowana przez trzy licealne „Trójki" z Gdańska, Gdyni i Sopotu dla uczniów, i nauczycieli z województwa pomorskiego. Współorganizatorami były ponadto Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.


WIzyta w Muzeum Matematiki „Mathematikum”

Uczniowie Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dziemianach podczas pobytu na 12. międzynarodowym obozie ekolologicznym postanowili uczcić Rok Matematyki na Pomorzu w Muzeum Matematiki „Mathematikum" w Gissen (Niemcy). Tam w polsko-niemieckich grupach uczniowie przeprowadzali tuziny najróżniejszych eksperymentów matematycznych. Uczniom udało się nawet samodzielnie zbudować most Leonarda Da Vinci, co było nie lada wyzwaniem!


Dyskoteka z matematyką

Dyskoteka z matematyką to impreza zorganizowana w sierpniu, w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie k/ Kościerzyny w ramach Roku Matematyki na Pomorzu. Przed zabawą odbył się Finał Konkursu na najlepsze przebranie matematyczne. O ile przeważały postaci nauczycieli i liczby, to najwięcej uśmiechu ( rozbawienia) wzbudzało uzasadnienie wyboru przebrania.


Rok Matematyki na Jarmarku Dominikańskim relacja z pomorska.tv

Zapraszamy do obejrzenia relacji telewizyjnej nakręconej przez pomorska.tv z stoiska Urzędu Marszałkowskiego na Jarmarku Dominikańskim w dniu 11.08.2015 r.


Jarmark pełen matematycznych wrażeń

Rozpoczął się ostatni tydzień Jarmarku św. Dominika. Na stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, po tygodniu pełnym regionalizmów i siedmiu dniach spędzonych z pomorską kulturą, nadszedł czas na edukację. Za nami pierwszy dzień naukowej zabawy na Targu Węglowym.


Rok Matematyki na Jarmarku Dominikańskim

W trakcie Jarmarku Dominikańskiego będzie możliwość sprawdzenia się w matematyce. Przy czym nie będzie to  matematyka szkolna, tylko matematyka, która bawi i zarazem zmusza do myślenia. EduFun zaprezentuje ciekawe  doświadczenia, które zawsze skupiają tłumy dzieci i młodzieży. Każdy znajdzie coś dla siebie.


Organizatorzy

Współorganizatorzy

Współpracują z nami

Patronat medialny