Aktualności

Konkurs fotograficzny „Wakacje z matematyką”

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie fotograficznym pod nazwą „Wakacje z matematyką". Zdjęcia można przesyłać do 14 września bieżącego roku. Oceniane będą fotografie  o tematyce związanej z wakacjami oraz matematyką.


Dzień Matematyki na obozie naukowym w Sztutowie

W trakcie obozu naukowego w Sztutowie dla uczniów i nauczycieli z programu Zdolni z Pomorza, zorganizowano dzień poświęcony matematyce pod nazwą Dzień Matematyki na obozie naukowym w Sztutowie.  W ciągu tego dnia odbył się konkurs drużynowy oraz turniej gier liczbowych. Zwycięzcy otrzymali nagrody i wyróżnienia. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z tego wydarzenia.


Wręczenie nagród w ramach konkursu na plakat promujący matematykę

W dniu 29 czerwca 2015 r. podczas sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego odbyło się wręczenie nagród w ramach konkursu na plakat promujący matematykę, zorganizowanego w ramach obchodów Roku Matematyki na Pomorzu.


Matematyka jest dziecinnie prosta

Nauka przez zabawę. Sopockie przedszkolaki zaprzyjaźniły się z matematyką. W specjalnych ogródkach przygotowanych przez Politechnikę Gdańską odkrywały tajemnice królowej nauk.


Wykład z cyklu „Świat jest matematyczny”

Na Wydziale Matematyki Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego 10 czerwca odbył się wykład z cyklu Świat jest matematyczny. Odczyt dla zgromadzonej młodzieży, studentów oraz pracowników naukowych wygłosił światowej sławy matematyk Józef H. Przytycki, pracownik George Washington University, oraz Uniwersytetu Gdańskiego.


Podchody Matematyczne na Zamku w Malborku

Od początku roku zostało zorganizowanych wiele wydarzeń, które miały na celu popularyzowanie matematyki oraz zwalczanie negatywnych stereotypów związanych z tą dziedziną nauki.


Gdynia się liczy!

13 czerwca, w ramach Roku Matematyki na Pomorzu, odbyła się architektoniczno-matematyczna gra miejska Gdynia się liczy.  Zorganizowało ją Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe przy współudziale Muzeum Miasta Gdyni.


II Szkolny Festyn Rodzinny w Lubichowie

7 czerwca 2015 r. na stadionie gminnym w Lubichowie odbył się II Szkolny Festyn Rodzinny zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Lubichowie. Wśród licznych stoisk zorganizowaliśmy kącik matematyczno-plastyczne, który cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególnie tych młodszych dzieci.


Kalejdoskop Matematyczny Trójki – Etap IV

W ramach Roku Matematyki na Pomorzu dnia 5 czerwca br. w Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie odbyły się obchody szkolnego dnia sportu i matematyki pod hasłem:  „Spędzamy czas pożytecznie i zdrowo - matematycznie i sportowo".


Otwarte Mistrzostwa Słupska Młodzieży Szkolnej w Brydżu Sportowym

W piątek 12 czerwca 2015r. odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku Otwarte Mistrzostwa Słupska Młodzieży Szkolnej w Brydżu Sportowym. Po rozegraniu kilkunastu rund i kilkugodzinnej rywalizacji wyłoniono laureatów.


Dzień dziecka z matematyką w tle

Już po raz czwarty w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku 3 czerwca odbył się Dzień Dziecka, w tym roku z Matematyką w tle. W ramach Roku Matematyki na Pomorzu uczniowie i nauczyciele Topolówki zorganizowali nie tylko zajęcia sportowe i taneczne, ale również gry i zabawy matematyczne.


Gry i zabawy matematyczne w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku

Rok Matematyki na Pomorzu miał swoje miejsce w XIII Bałtyckim Festiwalu Nauki. Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku gościło w dniach 20-21 maja 2015 r. dzieci z przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów. Gimnazjaliści wraz z nauczycielami uczestniczyli w warsztacie „Gry i zabawy matematyczne", w trakcie którego rywalizowali w grach dydaktycznych wykorzystując takie umiejętności matematyczne, jak logiczne myślenie czy tworzenie strategii.


Sprawozdanie z powiatowego dnia matematyki w Człuchowie.

Powiatowy Dzień Matematyki w Człuchowie rozpoczął  się o godz. 9.30 Rajdem Matematycznym. Zbiórka i rozdanie zadań odbyło się na Zamku Krzyżackim, a realizacja w Parku Miejskim. Rajd zorganizowany był  dla uczniów wszystkich gimnazjów powiatu. Z każdej szkoły gimnazjalnej zgłosiły się trzyosobowe grupy wraz z opiekunem. Pierwsze miejsce zajęła grupa gimnazjalna z Barkowa.


KALEJDOSKOP MATEMATYCZNY TRÓJKI – etap III

Wystawa kompozycji plastycznych i fotograficznych naszych uczniów pt." Bryły i figury w czasie i przestrzeni".

KALEJDOSKOP MATEMATYCZNY TRÓJKI – etap II

Warsztaty matematyczne w ramach XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Organizatorzy

Współorganizatorzy

Współpracują z nami

Patronat medialny