Aktualności

Zaproszenie na wręczenie nagród - Konkurs na plakat promujący matematykę

Serdecznie zapraszamy laureatów i wyróżnionych na wręczenie nagród w Konkursie na plakat promujący matematykę

Finał konkursu Mat2Tab2015

W dniu 15 maja 2015 roku na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego odbył się finał Ogólnopolskiego Akademickiego Konkursu Mat2Tab2015. Do finału konkursu zakwalifikowało się 6 zespołów studenckich i 2 zespoły juniorów. Gala rozpoczęła się oficjalnym powitaniem jury, sponsorów, publiczności, a przede wszystkim – uczestników finałowych zmagań.


XVII-ty wykład im. Andrzeja Jankowskiego

Wykłady im. Andrzeja Jankowskiego odbywają się co roku i za każdym razem są okazja do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami topologii przedstawionymi przez specjalistów najwyższej klasy. Wystarczy spojrzeć na listę mówców w zeszłych latach: mat.ug.edu.pl/ajml. Tegoroczny, już XVII-ty wykład odbył się 15 maja w Gdańsku na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.


Matematyczny pociąg w Zespole Szkół nr 2 w Malborku.

Dnia 25 maja 2015r. uczniowie z koła matematycznego klas 6 zaprosili swoich młodszych kolegów z klasy 2 do „MATEMATYCZNYNEGO POCIAGU". Była to podróż w niesamowity świat logicznych łamigłówek, zagadek i zadań. Uczniowie mogli ćwiczyć także wyobraźnie przy konstruowaniu kształtów z tangramów, konstrukcji z klocków czy słomek.


„Warsztaty naukowe” – spotkania dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych łączące ele-menty matematyki z elementami innych nauk ścisłych

7 maja 2015 roku od godziny odbyły się warsztaty naukowe, które skierowane były do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Najpierw odbyły się zajęcia warsztatowe z kartami pracy pt. „Do czego służy tabela w zadaniu logicznym?", które prowadziła dr Irena Domnik. Od 10.50 o spiralnym świecie muszli opowiedziały studentki kierunku matematyka Natalia Szweda i Patrycja Szlagowska. Potem uczniowie rozwiązywali niełatwe zagadki logiczne i grali w ciekawe gry matematyczne. W I cyklu warsztatów  wzięło udział 46 uczniów ze szkół podstawowych w Ustce i w Słupsku.


Konkurs na jednokadrowy komiks

Przypominamy o trwającym konkursie na jednokadrowy komiks organizowanym przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG.

Zwycięskie prace w konkursie na plakat promujący matematykę

Przedstawiamy prace konkursowe, które wybrało jury w konkursie na plakat promujący matematykę. Zapraszamy do obejrzenia zwycięskich prac.

Ogródek matematyczny w Słonecznym Stacyjkowie

Dnia 13 maja 15 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie zorganizowali Ogródek matematyczny dla dzieci z przedszkola Słoneczne Stacyjkowo, które znajduje się w pobliżu Liceum. Uczniowie utworzyli stacyjki, na których dzieci z przedszkola rozwiązywały proste zadania matematyczne. Wszyscy świetnie się bawili, a dyrektor przedszkola, pani Małgorzata Glazik podziękowała za zaangażowanie uczniów i zaprosiła do organizowania tego przedsięwzięcia w przyszłym roku.


"Potyczki Newtona" Powiatowy Konkurs Matematyczno-Fizyczny

Powiat chojnicki wraz z II Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Andersa zaprasza do udziału w Powiatowym Konkursie Matematyczno-Fizycznym "Potyczki Newtona", który odbędzie się 12 czerwca 2015 roku. Konkurs jest organizowany w ramach Roku Matematyki na Pomorzu i skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu chojnickiego.


I miejsce w finale XXIX Międzynarodowych Mistrzostwach Matematycznych i Logicznych

Mamy zaszczyt poinformować wszystkich o sukcesie uczennicy klasy III b Sopockiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej, która zajęła I miejsce w finale XXIX Międzynarodowych Mistrzostw Matematycznych i Logicznych. Jako jedyna w Polsce  rozwiązała wszystkie 10 zadań w swojej kategorii i będzie reprezentowała Polskę w międzynarodowym finale w Paryżu, w sierpniu 2015 r.


Konkurs fotograficzny ”Uchwycić matematykę w obiektywie”

Logiczne myślenie to cecha dobrego fotografa. Umiejętności pięknego „zatrzymania świata w kadrze" mieli możliwość zaprezentować uczniowie szkół gimnazjalnych (I kategoria) oraz ponadgimnazjalnych (II kategoria) w konkursie fotograficznym "Uchwycić matematykę w obiektywie" zorganizowanym przez Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej przy współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.


Kalejdoskop Matematyczny Trójki - Etap I

Kalejdoskop Matematyczny Trójki to program, który realizują uczniowie wraz z nauczycielami Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie, w ramach „Roku Matematyki na Pomorzu".


Wyniki Konkursu na plakat promujący matematykę

Został rozstrzygnięty konkurs na plakat promujący matematykę. Dziękujemy za aktywny udział w konkursie, na który wpłynęło przeszło 450 prac. Jury postanowiło wyłonić laureatów w następujących kategoriach: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna.
Oto lista zwycięzców:


IV Festiwal Twórczości "Impresje Matematyczne" w Sztumie

W ramach Roku Matematyki na Pomorzu w Sztumie odbył się IV Festiwal Twórczości Impresje Matematyczne. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach, przedstawiali swoje "impresje na ściance" oraz wystąpili ze skeczami matematycznymi.


Zajęcia z origami modułowego dla pacjentów szpitala "Copernicus" w Gdańsku

Dnia 29 kwietnia 2015, studenci I roku Matematyki ekonomicznej z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego, odwiedzili Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 30 przy Podmiocie Leczniczym "Copernicus" w Gdańsku. Mali pacjenci z Oddziału Gastroenterologii i Hepatologii Żywienia Dzieci uczestniczyli w zajęciach origami modułowego.


Organizatorzy

Współorganizatorzy

Współpracują z nami

Patronat medialny