Aktualności

Konkurs plastyczny "Matematyka jest wszędzie"

Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym "Matematyka jest wszędzie". Celem konkursu jest popularyzacja, promocja i przybliżenie matematyki dzieciom już na samym początku edukacji w szkole. Termin nadsyłania prac trwa od 16 lutego 2015 r. do 25 marca 2015 roku.

Wywiad na temat Roku Matematyki na Pomorzu

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z Panią Urszulą Kornas-Krzyżykowską - koordynatorem Regionalnego Centrum Nauczania Kreatywnego oraz nauczycielem - konsultantem w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku - na temat Roku Matematyki na Pomorzu.

„Wszechobecna matematyka" - Wykład z inauguracji Roku Matematyki na Pomorzu

Zapraszamy do obejrzenia wykładu z inauguracji Roku Matematyki na Pomorzu pn. "Wszechobecna matematyka" - dr Zdzisław Pogoda, Instytut Matematyki Uniwersytetu Jagielońskiego.

Matematyka dla wszystkich – uroczysta inauguracja Roku Matematyki na Pomorzu

21 stycznia 2015 r. w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się uroczysta inauguracja Roku Matematyki na Pomorzu. Wyjątkowy charakter tej inicjatywy, która skierowana jest do wszystkich mieszkańców województwa pomorskiego, niezależnie od wieku i wykształcenia, został podkreślony poprzez scenariusz imprezy. Podczas inauguracji jednocześnie miały miejsce dwa punkty programu: część oficjalna oraz happening matematyczny.


21 Stycznia 2015 r. - Konferencja inaugurująca Rok Matematyki

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na konferencję inaugurującą Rok Matematyki na Pomorzu. Poniżej zamieszczamy program konferencji.

Wyświetlanie 106 - 110 z 110 rezultatów.

Organizatorzy

Współorganizatorzy

Współpracują z nami

Patronat medialny